top of page

הדרך

נינה שדות

יוגה בשבילי היא דרך חיים. עיקרה הוא תיגול רוחני. בדרך זו מקבלים הרבה מתנות: כוח, גמישות, שיווי משקל, נשימה איכותית, איזון וחיבור בגוף ובנפש כאחד. תלמיד המעוניין לטעום מדרך זו ולזכות במה שהיא מציעה לו מוזמן להצטרף.
אני מלמדת יוגה במושב מזור ומשלבת בהוראתי שיטות שונות אותן למדתי, בהתאמה לצרכיו של המתרגל.
עברתי הכשרות והשתלמויות שונות:
האטה יוגה קלאסית עם צ'אטי סאיקרה, מרכז הפירמידות, אטיטלן גואטמלה.
קורס מדריכים ליוגה בשיטת ויני יוגה בוינגייט עם רחל זולברג וליאורה קסטנבאום.
אשטנגה יוגה במיסור, הודו, עם שרת (נכדו של פטאבי ג'ויס), ועם וי גיי בדראמסלה.
קורס מורים באשטנגה יוגה עם שמעון בן אבי (סדרה ראשונה שנייה ושלישית).

קורס מדריכים בכירים ליוגה בשיטת ויני יוגה בוינגייט עם רחל זולברג, ליאורה קסטנבאום, ושחר בן דויד.
שנת השתלמות ביוגה נשית עם מירה ארצי פדן.
השתלמות שנתית בויג'ננה יוגה עם נוגה ברקאי.
אני בעלת סטודיו ליוגה במושב מזור משנת 2002.
בעבר לימדתי במקומות שונים כגון:
אלה יוגה בנמל ת"א, סטודיו יוגיני בת"א, אור-היוגה בת"א, במכוני כושר ומועדוני ספורט (גרייט שייפ, וי-לייף, גל העתיד) וגרין-יוגה בהרצליה.
סדנאות שבהן השתתפתי:
גראם וליאוני נורטפילד (אשטנגה יוגה), טיאס ליטל (איינגר+אשטנגה), פדי (איינגר מתקדמים), דזירה (אנוסרה), פטרי ראיזנן (אשטנגה יוגה נאמן למייסור סטייל), מייקל המילטון בציריך Air Yoga (מייסור סטייל), גראלד בפריז (מייסור סטייל), פול דאלאגן בקוסמוי (מייסור סטייל), ג'יווה מוקטי יוגה (ניו יורק), ביקראם יוגה
(ניו יורק), דהרמה מיטרה, טרי-יוגה עם קלי ריי, אווה מריה ג 'ון וסטפני ועוד.

 

סיפור האהבה שלי עם היוגה התחיל לפני שנים רבות. סבא שלי, אוטו, היה אחד הראשונים שעשה יוגה בארץ, היתה לו

קבוצת אנשים קטנה אצלו בסלון ומורה שהגיעה באוטובוס ללמד. אבא שלי זוכר את זה. הוא ינק את היוגה מילדות, ובבגרות תרגל גם הוא. כילדה אני זוכרת את הורי הולכים לשיעורי יוגה, פעם התלוויתי אליהם, בתור ילדה זו היתה חוייה מאד יוצאת דופן, אולם מעט חשוך, הכל מאד איטי ורגוע, עוגת תמרים ככיבוד בתום השיעור. אז גם לי בתור ילדה משהו נכנס אל תוך הוריד בלי שבכלל הבחנתי בו.

אחרי שסיימתי צבא ולימודי עיצוב תעשי באיטליה, חזרתי לארץ והלכתי לבקר את סבא שלי, הוא כבר היה קרוב לגיל 100. האדריכל ישב על הכורסא שלו בסלון ביתו היפה, התבונן בחמציצים שגדלו פרא בגינה שבעבר תמיד היתה מטופחת להפליא, ואמר לי בלי קשר לכלום: "נינה, את חייבת לעשות יוגה כל החיים שלך."

לא הרבה זמן לאחר מכן מצאתי עצמי בגואטמלה. היה לי קשה לחזור לארץ מאיטליה ולעבוד במשרדים לעיצוב תעשייתי, הרגשתי שזה לא המקום בשבילי. חברה היתה במקסיקו, קפצתי לבקר, כשהגעתי כבר נגמר לה הכסף, אז היא אמרה לי בואי לגואטמלה יותר זול שם. בחשכת הלילה עברנו את הגבול באיזשהי סירה על איזשהו אגם, אני לא זוכרת חתימות בדרכונים, התעוררתי בכפר קטן ויפיפה, בתוך יערות הגשם, על אגם אטיטלן ושם מצאתי את המורה הראשונה שלי בדרכי הרוחנית: צ'אטי.

כעבור שנה כשחזרתי לארץ זה כבר היה לי ברור שאני הולכת להקים סטודיו ליוגה. צ"אטי גם הסמיכה אותי להעביר את קורס הירח, קורס חניכה בדרך הרוחנית. קורס שמערב חלימה ומסעות אסטרלים, קריאה בטארוט, שיטות הילינג שונות ומגוונות. אז הקמתי את הסטודיו הראשון שלי במושב מזור, לימדתי יוגה, פראניאמה ומדיטציה ואת הפילוסופיה של היוגה וסדנאות. וגם נסעתי והתנסתי בעצמי ברחבי הארץ והעולם. הייתי במסע ארוך בהודו, תרגלתי עם וי גיי בדרמסלה ושרת במייסור, במייסור השתתפתי בסדנה עם שנקהניירנה. הייתי בסרי לנקה וניצלתי מצ'ונאמי בזכות השהייה בקנדי במרכז מדיטציה על ראש ההר. נסעתי לתאילנד לסדנת אשטנגה יוגה עם פול דלהן ופראניאמה עם טיוהרי, גורו הודי. בארץ תרגלתי את שלושת הסדרות של האשטנגה עם שמעון בן אבי. יוגה נשית קורס הכשרה שנתי עם מירה ארצי פדן. בוינגייט עשיתי הכשרה דו שנתית למדריך בכיר בויני יוגה ויוגה עם צלילים עם רחל זולברג, ליאורה קסטנבוים, ושחר בן דויד.השתלמות שנתית בויג'ננה יוגה עם נגה ברקאי.

בשנת 2020 פתחתי סטודיו נוסף ליוגה בכוכב יאיר ופתחתי את הקורס "אבני דרך בעולם היוגה" אשר מתבסס על הטקסט היוגה סוטרה של פטנג'לי ומלמד את הדרך השלמה לשחרור מסבל.

om thin.jpg
bottom of page